Dijaki Himmelev Gymnasium iz Danske na obisku v Škofji Loki

15. marec 2010

V času od 20. do 27. marca 2010 dijaki Gimnazije Škofja Loka ( iz 2. a , 2. c , 2. d in 1. d) gostijo 23 dijakov Gimnazije Himmelev iz Roskilda na Danskem. Projekt se je pričel že lani septembra in tematika, o kateri se bodo pogovarjali, je Mladostnik v slovenski in danski sodobni literaturi in sodobnem filmu. Poleg tega bodo škofjeloški gimnazijci danskim prijateljem pokazali nekaj slovenskih lepot, med drugim Gorenjsko, Škocjanske jame in Ljubljano.

Konec avgusta in v začetku septembra letos bodo škofjeloški gimnazijci en teden v gosteh pri danskih gimnazijcih v Roskildu.

Mentorji mednarodne izmenjave so: Alenka Kolenc Krajnik, prof., Bernarda Pavlovec Žumer, prof., Leif Folke, prof. in Birgitte Brandt, prof.