Dijaki danske gimnazije Himmelev iz Roskilda na obisku

5. april 2013

Dijaki naravoslovnih oddelkov (2. a in 2. č) v tednu od 6. do 13. aprla 2013 gostijo 23 danskih dijakov gimnazije Himmelev iz mesta Roskilde.

Enotedenska izmenjava je nadaljevanje že 16-letnega odličnega sodelovanja med šolama.

Tema letošnjega projekta so "Kemične spremebe pri pridelavi hrane", zato bodo dijaki del časa posvetili naravoslovnim delavnicam, kjer se bodo pod strokovnim mentorstvom podrobneje seznanili z omenjenimi postopki in kemijskimi rekacijami.

Med drugim bodo obiskali loški Mlinotest, pršutarno Lokev, vinsko klet Vinakoper ter pivovarno Union v Ljubljani z namenom, da preverijo  pridobljeno znanje v resnični proizvodnji.

Škofjeloški gimnazijci bodo danskim prijateljem pokazali tudi gorenjski biser Bled, Škocjanske jame, Piran, muzej v Kobaridu ter Ljubljano.

Koordinatorica projekta je Nataša Šolar.