Dijaki 3. b na enotedensko izmenjavo v Španijo

6. oktober 2011

Škofjeloški dijaki so že junija letos gostili skupino španskih dijakov, ko so jim poleg dvodnevnih delavnic na temo kulturne dediščine regije, pokazali tudi srednjeveško Škofjo Loko in Piran ter jih peljali v Postojnsko jamo.

Tokrat bodo  škofjeloško gimnazijci gostje španskih dijakov. Obisk sovpada s srednjeveškim festivalom, ki ga mesto Alcala de Henares prireja v čast svojemu rojaku, avtorju slovitega Don Kihota, Cervantesu. Poleg tega je v njihovem programu tudi nekaj delavnic v šoli, pouk španščine ter  strokovni ogled Madrida.

Z omenjeno šolo Gimnazija Škofja Loka sodeluje že od leta 2001 in tokrat je to  že tretja skupina dijakov v izmenjavi, ki bo potekala od sobote, 8. do  sobote, 15. oktobra 2011.

Spremljevalki dijakov sta prof. španščine Šepla Oman ter prof. informatike Alenka Kolenc Krajnik.