Delavnice za nadarjene

26. oktober 2022

V petek, 28. 10. 2022, bodo na naši šoli že osmič potekale delavnice za nadarjene devetošolce, tokrat z naslovom Dobra komunikacija je ključ do uspeha.

Vsebine delavnic bodo povezane z rdečo nitjo našega letnega delovnega načrta: Komunikacija/Sporazumevanje. Vemo, da je komunikacija zelo pomembna dejavnost. Med seboj se sporazumevamo tako v slovenščini kot v tujih jezikih, uporabljamo pa tudi nebesedno komunikacijo, ki je morda še pomembnejše od besedne.

Sporazumevajo se živali in morda tudi drevesa. Komunikacija lahko poteka neposredno, včasih pa tudi na daljavo s pomočjo najrazličnejših naprav. Kako pa so se sporazumevali v preteklosti? Kakšne načine komunikacije uporabljajo ljudje v različnih delih sveta? Kaj se zgodi, če ne razumemo matematičnih znakov ali kemijskih simbolov? Kako preprečiti nesporazume? Kaj pa gledališka komunikacija?

Na delavnice se je prijavilo se je 155 učencev in učenk iz 17 osnovnih šol. Dogodka se zelo veselimo.

Saša Bogataj Suljanović, koordinatorica projekta