Delavnice za nadarjene osnovnošolce

17. januar 2013

Na Gimnaziji Škofja Loka pripravljamo delavnice za nadarjene učence devetega razreda osnovnih šol naše regije. Na ta način želimo doseči, da bodo vaši učenci spoznali našo šolo v drugi luči, hkrati pa želimo na ta način zaključiti triletni projekt Učenje učenja, ki je potekal pod strokovnim vodstvom Zavoda RS za šolstvo.

V času projekta smo razvijali motivacijski vidik kompetence, samoregulacijo ter kognitivne strategije. Ugotavljamo, da težave, ki jih imajo naši dijaki, izvirajo v večini primerov iz nepoznavanja strategij učenja. Prijavljeni nadarjeni učenci se bodo preko učenja angleščine, matematike in spoznavanja mitologije seznanjali tudi s strategijami učenja določenega predmetnega področja.

V soboto, 19. 1. 2013, bosta od 8.00 do 11.30 vzporedno potekali delavnici matematika in mitologija.

V soboto, 26. 1. 2013, pa bo od 8.00 do 11.30 poteklo zabavno učenje angleščine.

Učenci bodo pri nas dobili malico, prevoz organizirajo starši ali osnovne šole.

Jože Bogataj, ravnatelj in Saša Bogataj Suljanović, svetovalna delavka