Aleksander Zadel: Ali obstaja vzgoja za odgovornost?

12. november 2014

V četrtek, 13. novembra 2014, ob 18.00 v Kinu Sora.

Starejši ljudje sami zase radi rečemo, da smo odgovorni. Najbrž bi nam na vprašanje, ali je odgovoren, prav vsak odgovoril, da je. Tudi za starše velja, da bi na vprašanje, ali vzgajajo svoje otroke tako, da bi ti postali odgovorni, odgovorili pritrdilno. Zakaj torej okoli sebe vidimo toliko ljudi, za katere bi težko rekli, da so odgovorni? Kako torej pristopiti k vzgoji, da bodo otroci zrasli v zrele, odgovorne in samostojne osebe?

Dr. Aleksander Zadel je doktor psihologije, zaposlen kot direktor Inštituta za osebni razvoj Corpus, Anima, Ratio. Soustanovil je kadrovsko agencijo Competo. Predava in raziskuje na Univerzi na Primorskem in Inštitutu Andreja Marušiča, kjer je soustanovil Oddelek za psihologijo. Kot svetovalca ga najemajo domača in tuja podjetja, ki jim pomaga pri projektih razvoja tehnik vodenja, motivacije, kadrovske politike in razvoja osebnih ter managerskih potencialov zaposlenih.

Saša Bogataj Suljanović, šolska svetovalna služba