Pojdi na glavno vsebino

8. Teden ruskega filma v Škofji Loki

20. november 2019

Gimnazija Škofja Loka, Ruski center znanosti in kulture ter občina Škojfa Loka so trije organizatorji tradicionalenga Tedna ruskega filma, ki letos poteka že osmič zapored. 

Otvoritveni večer bo v četrtek, 21. novembra, ob 18. uri s kratko priložnostno svečanostjo, ob 18.30  pa si bodo obiskovalci lahko ogledali prvi film iz letošnjega cikla. To je film Pot navzgor, posnet po resničnih dogodkih in motivih avtobiografije nekdanjega sovjetskega košarkaša Sergeja Belova. 

Celotni spored je objavljen na spletni strani kina Sora  oz. na spodnji povezavi:

http://www.kinosora.si/novica/32 

Projekcijo filmov omogoča Sklad Toneta Pavčka pri Društvu Slovenija Rusija. Koordinatorica projekta na Gimnaziji Škofja Loka je Marjeta Petek Ahačič.  

Filmi so podnapisani v slovenščini, ogled projekcij je brezplačen. 

Tako kot vsako leto je tudi letošnji nabor sestavljen iz kvalitetnih filmov ruske novejše filmske produkcije in je različnih žanrov. Dijakom, staršem in ostalim obiskovalcem želimo na ta način predstaviti življenje v Rusiji, dileme, probleme in radosti ruskega človka, lepoto narave, obenem pa tudi ruski jezik, ki se ga uče naši dijaki. 

Vabljeni na popoldanske in večerne projkecije v kino Sora.

Jože Bogataj, ravnatelj  

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...