Pojdi na glavno vsebino

4. srečanje evropskih gimnazij, Temišvar, Romunija

10. marec 2018

Od leta 2014 potekajo redna letna srečanja evropski gimnazij, in sicer je prvo uvodno srečanje gostila  Zemunska gimnazija v Srbiji. Namen srečanj je izmenjava dobre pedagoške prakse v različnih izobraževalnih sistemih.

Drugo srečanje je bilo v Budimpešti, lansko leto pa je bila gostiteljica srečanja Gimnazija Škofja Loka. 

Letošnje srečanje je pripravil Licej Dositej Obradović v Temišvaru v Romuniji. Poleg gostiteljske gimnazije so na enotedenskem srečanju sodelovale še delegacije Zemunske gimnazije iz Srbije, Gimnazije Škofja Loka, Gimnazije Nikola Tesla iz Budimpešte, Gimnazije Orče Nikolov iz Skopja, Makedonija, in Gimnazije Jovan Dučić iz Trebinja, Republika Srpska v Bosni in Hercegovini. 

Tema letošnjega srečanja je bila delovanje dijaškega parlamenta na šolah v različnih izobraževalnih sistemih. 

Člani škofjeloške delegacije so bili: Manja Platovšek, Brina Habjan in Rihard Šmid, vsi dijaki 2. d, spremstvo in mentorstvo: Ana Prevc Megušar, prof. in Nevenka Bertoncelj, prof.

Dijaki in obe spremljavlki prirpavljajo poročilo, ki ga bomo objavili na šolski spletni strani. 

Jože Bogataj, ravnatelj 

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...