Inženirji in inženirke bomo!

11. november 2019

Jutri, v torek, 12. 11., ob 12.15 bo za dijake 3. letnika (po 5 - 6 na razred) v predavalnici ze tradicionalna prireditev Inženirji in inženirke bomo!, ki jo Gimnazija Škofja Loka in Šolski center Škofja Loka pripravljata skupaj s podjetjem Mediade.

Na dogodek so vabljeni vodje in direktorji različnih podjetih v naši regiji, ki bodo dijakom vseh treh srednjih šol predstavili način njihovega dela.

Namen srečanja je promocija tehničnih in naravoslovnih poklicev in inovativnosti med dijaki tretjega letnika. Obenem je to tudu karierna orientacija za mlade, ker jim bodo strokovnjaki iz prve roke svetovali, katero študijsko smer izbrati, kako razmišljati o prihodnosti, katerih poklicev že in še bo primanjkovalo in podobno.

Na srečanje so jutri vabljeni direktor podjetja Tinex, svetovalka za telekomunikacijo v podjetju Iskratel, vodja enote v podjetju Iskaemeco in študentka 2. letnika programa Strojništvo - projketno aplikativni program UL.

Več o projketu si lahko preberete na www.talentsrule.org

Častni pokrovitlej projketa je predsednik Repubike Slovenije Borut Pahor.