Teden pisanja z roko

23. januar 2022

Slovenija letos že 7. leto praznuje t. i. "Teden pisanja z roko", ko razne šole z dejavnostmi spodbujajo različne oblike in veščine pisanja z roko. Lansko leto smo na šoli v ta namen organizirali vrsto delavnic, na katerih so se lahko dijaki in profesorji srečali z različnimi zgodovinskimi in svetovnimi pisavami sveta.

Z veseljem vas obveščam, da bomo delavnice prihodnji teden ponovno izvedli. Zaradi znanih okoliščin bodo delavnice potekale po Zoomu (link na koncu sporočila). Zvrstilo se bo enajst različnih pisav, ki jih bodo predstavljali gosti - izvedenci v posameznih pisavah oz. jezikih. Višji letniki, ki vas tema zanima ali morda celo razmišljate o sorodnem študiju, lahko tu že navežete kakšen stik s strokovnjakom.

Kratke opise posameznih pisav lahko najdete v priponki.

Urnik je naveden spodaj. Delavnice s poševno pisavo se bodo izvedle, če bo dovolj prijav - prijave za te delavnice pobiram jaz (Gašper Kvartič), na eAsistent do nedelje, 23. 1., zvečer (23:59). Če bo do tega časa za posamezno pisavo interesentov vsaj 5, bomo te delavnice izvedli, ostale pa se bodo izvedle v vsakem primeru, ker bo najbrž interesentov dovolj.

Obiščete lahko več delavnic, tudi prijavite se lahko hkrati na več delavnic (kjer je to potrebno). Za vsako od obiskanih delavnic (prisotnost se beleži) se vam prizna ena ura OIV.

PON, 24. 1.

• grški alfabet 16:00
  • indijska pisava (devanagari) 17:30 (ob dovolj prijavah)

TOR, 25. 1.