Socialni in kulturni kapital

V letošnjem šolskem letu je Gimnazija Škofja Loka vključena v projekt Šole za ravnatelje za dvig socialnega in kulturnega kapitala v lokalnih skupnostih za razvoj enakih možnosti in spodbujanje socialne vključenosti. Naša šola je koordinatorska šola in v mreži sodeluje
z Gimnazijo Kranj, Šolskim centrom
Škofja Loka - Srednjo šolo za strojništvo ter
Gimnazijo Jesenice.
Naslov našega programa je "Dobro zate - dobro zame". Za rdečo nit programa smo izbrali večanje strpnosti do drugih kultur in do drugačnih ter s tem odpravo predsodkov povezanih z različnimi oblikami drugačnosti. Na šoli bomo izvajali aktivnosti za širjenje kulturnega kapitala med mladimi s spoznavanjem tujih kultur, običajev in jezikov ter s spoznavanjem omejitev s katerimi živijo njihovi vrstniki, za širjenje socialnega kapitala pa bomo navezovali stike s tujci in drugačnimi ter razvijali socialni čut pri dijakih.

Koordinatorka projekta je Tina Blatnik, prof.

Uradna prijava na projekt

Akcijski načrt mreže

Predstavitev dejavnosti mreže

Aktivnosti