Noč knjige 2015

25. april 2015

Svetovni dan knjige in Unescova Noč knjige 2015 na Gimnaziji Škofja Loka: ŠOLA TALENTOV z gimnazijskimi literati in BRALNI MARATON

Ob svetovnem dnevu knjige in Unescovem projektu Noč knjige smo v četrtek, 23. aprila 2015, na Gimnaziji Škofja Loka pripravili literarni večer z naslovom ŠOLA TALENTOV, na katerem so svoje literarne izdelke predstavili najprej tisti dijaki, ki so se prijavili na literarni natečaj Urška 2015. Njihove predstavitve je spremljala in komentirala priložnostna žirija. To sta bila naša nekdanja profesorja in tudi sama pesnika, prof. Nika Marenk in prof. Jože Polajnar.

Večer se je podaljšal v BRALNI MARATON, kjer smo lahko prisluhnili nekaterim nekdanjim gimnazijcem, našim glasbenikom in se tudi sami prijavili za branje avtorske literature. Z avtorskimi prispevki so sodelovali: Rok Pintar, Tadeja Rožman, Jon Košir, Eva Oblakovič, David Zalar, Tadej Poljanšek, Urška Košir in Luka Nunar, soigralka: Manca Perdan.

Voditelja sta bila: Maja Podgoršek in Rok Pintar.

Glasbeni prispevki: Urška Košir. Maruša Krmelj in Luka Nunar.

Žirija ŠOLE TALENTOV: Nika Marenk, prof., in Jože Polajnar, prof.

Nadaljevanje prireditve z avtorskim BRALNO-GLASBENIM MARATONOM: Katja Kožuh, nekdanja gimnazijka in absolventka primerjalne književnosti, Nika Marenk, prof., Jože Polajnar, prof., Tatjana Žagar, prof., Ivan Kokalj, prof., Majda Kokalj Auguštiner, prof...

Foto: Rok Benedičič

Mentorica in koordinatorica prireditve: Majda Kokalj, prof., knjižničarka