Predavanje dr. Davida Zupančiča

8. november 2023

Vabimo vas na predavanje, ki bo v četrtek, 9. 11., ob 18. uri v predavalnici šole.

Tokrat bo naš predavatelj dr. David Zupančič, zdravnik - specializant infektologije, ki je pred dobrimi tremi leti potrdil prvi primer okužbe s covidom-19 v Sloveniji, v širši javnosti pa je postal prepoznaven po knjižni uspešnici Življenje v sivi coni, po Instagram profilu Ministrstvo za nesmisel (Ministry for WTF) in po podkastu Umetnost lenarjenja, na katerem s sogovorniki poleg zdravstvenih tem odpira tudi mnoga področja osebne rasti. Ob izidu druge knjige z naslovom Znanost mirnega življenja, bo pri nas imel predavanje z naslovom Mlad, sposoben, motiviran, izgorel – spopadanje s stresom v času študija. Kratek povzetek: Med mladimi se že vrsto let opaža višja prevalenca nespečnosti, stresnih motenj in paničnih napadov. Seveda to, da dijakom in študentom omogočimo odlično šolanje, ostaja pomembna prioriteta. Obenem pa se je treba zavedati, da je ključna tudi podpora njihovemu psihološkemu zdravju, pa naj gre za zavestno snovanje realnih pričakovanj ali pa praktično učenje učinkovitih sprostitvenih tehnik.

Vabljeni!

Saša Bogataj Suljanović