Mednarodna izmenjava dijakov v okviru programa Erasmus +

1. september 2014

Dijaki in dijakinje, pozdravljeni.

Tudi za šolsko leto 2014/2015 smo se prijavili na evropski izobraževalni program Erasmus plus, ki bo eni dijakinji in enemu dijaku tretjega letnika  naše šole omogočil trimesečno izmenjavo z dijakom oziroma dijakinjo gimnazije Himmelev iz Roskilda na Danskem.

Za prijavno na individualno izmenjavo moraš izpolnjevati naslednje pogoje:

• imeti moraš možnost gostiteljstva za danskega dijaka od okvirno 10. 9. 2014 do 15. 12. 2014;
  • si učno uspešen dijak/uspešna dijakinja, ki ti trimesečna odsotnost od pouka od okvirno 1. 1. 2015 do 1. 4. 2015 ne bo predstavljala prevelikega problema;
  • si dober/dobra v angleščini;
  • si prilagodljiv/prilagodljiva;
  • želiš spoznavati nove ljudi, kulture in nimaš predsodkov do ljudi drugih kultur, narodnosti, do drugačnega načina življenja;
  • si pripravljen/pripravljena po vrnitvi svojo izkušnjo z izmenjavo deliti z dijaki nižjih letnikov.

Če se ti po pogovoru s starši zdi, da izpolnjuješ navedene pogoje, se prijavi preko spletnega obrazca.
Prijave zbiramo do 27. 8. 2014, zato s prijavo ne odlašaj. Prve razgovore nameravamo opraviti v tednu pred pričetkom pouka.

Koordinatorica projekta v šolskem letu 2014/2015 bo prof. Tina Blatnik.

Želim ti lep preostanek počitnic.

Saša Bogataj Suljanović, šolska svetovalna delavka

Informacija je bila poslala vsem dijakom 3. letnika v e asistentu.

Spletni obrazec za prijavo: