Dnevi evropske kulturne dediščine

23. september 2014

Dnevi evropske kulutrne dediščine DEKD bodo v Škofji Loki  potekali od 25. - 4. oktobra, nekaj prireditev na to temo pa bo še v kasnejšem času. Škofjeloške šole, vrtci, knjižnica, rokodelski center DUO pod okriljem Občine Škofja LOka pripravljajo bogat porgram prireditev. Uvodna otvoritvena prireditev bo v četrtek, 25. septembra, ob 9., 11. in 18. uri v Sokoslkem domu. Na njej bodo nastopili učenci škofjeloških osnovnih šol, moderirala pa jo bosta dijkaa Gimnazije Škofja Loka Marcel Nahtigal, 4. e in Rok Pintar, 2. c. Dijaki Gimanzije Škojfa Loka bodo v Sokolskem domu pripravili tudi  fotografsko razstavo z naslovom Pisane hiše. Pod mentorstvom prof. Gašperja Peternela so posneli nekaj zanimiv škofjeloških arhitekturnih utrinkov. Otvoritev razstave bo v petek, 26. septembra, ob 19. uri.

Zloženka DEKD